Bir Sayfa Seçin

kizla-ilk-bulusmada-neler-konusulur

Kızla İlk Buluşmada Neler Konuşulur?

Hoşlandığınız bir kızla ilk buluşmanızın bir film tadında geçmesini ister misiniz?

Kadınlar romantik canlılardır. Yıllardır filmlerde izledikleri romantik sahnelerden etkilenerek karşılarına, aşk filmlerinde gördükleri gibi romantik bir erkeğin çıkmasını hayal ederler.

Hayallerinde yaşattıkları o muhteşem erkeğin siz olmanızı ve onla geçirdiğiniz her dakikanın romantik bir film tadında geçmesini hayal ederler.

Tüm ümitlerinin tükendiği bir anda artık geri dönülmezin yaşandığı son saniyelerde, ayrılık çanları son ses çalarken, yalnızlığını yaşayan ve uzaktaki sevgilisinin geri dönmeyeceğini düşünen kadın, aniden geri gelen sevgilinin kollarında bulur kendini. Mükemmel erkeği ona ulaşmak için hiçbir engel tanımamıştır ve aşkı için geri dönmüştür.

Ya da başka bir senaryo: İlk kez tanıştığı erkeğin fiziki görüntüsüne hayran olan kadın daha ilk buluşmalarında erkeğin ona getirdiği hediye karşısında afallamıştır. Yıllardır hayal ettiği hediyeyi ona getiren erkek, kadının bu hediyeyi istediğini keşfetmek için, günlerce, haftalarca kafa yormuştur. Bu hediyeyi istediğinden bahsetmediği halde mükemmel erkek kızın hayalindeki hediyeyi getirmiştir. İşte kadının aradığı erkek bu olmalıdır. Onu düşünen ve onun istediği hediyeyi araştırıp bulan erkek…

Erkekler ve kadınların film seyrederken düşündükleri birbirlerinden çok farklıdır. Kadınlar filmleri duygusal zekâları ile izlerken erkekler filme daha çok yüzeysel bakar. Kadınlar yaşanan duyguları göz önünde tutarlar. Erkekler içinse filmde geçen duygusal konular filmin yüzeyidir, filmin asıl çekici konusunun farkında değillerdir.

Kızlarla ilk buluşmanızın güzel geçmesini istiyorsanız, kızı bir rüya gördüğüne inandırmalı ve hayallerindeki mükemmel erkeğin siz olduğuna karar vermesini sağlamalısınız. Bunu istiyorsanız bir kadın gibi düşünmeli kadının duygularına hitap etmelisiniz.

Kızla İlk Buluşmada Neler Konuşulur? En Etkili Sohbet Tekniği

Kızla ilk buluştuğunuzda içten ve samimi olmalısınız. İlk buluşmadaki sohbetin niteliği ve kalitesi bundan sonraki buluşmalarınız için akılda kalıcılık sağlar.

Farklı olmalısınız. Kızın daha önceki buluştuğu erkeklerden kesinlikle farklı bir tarzınız olmalı.

İlk buluşmanızda ona daha önce hiç yaşamadığı hisleri yaşatmalısınız.

3 sene önce bunu fark edip sonrasında yaptığım buluşmalarda bu kuralı uygulamaya başladığımdan beri;

“Seni yıllardır tanıyor gibiyim.”

Cümlesi sürekli duymaya alıştığım bir cümle haline geldi.

Kadınların benimle yaşadıkları ilk buluşma onlarla kurduğum sıkı bağ sayesinde kadınlar tarafından eşsiz ve inanılmaz olarak değerlendiriliyordu.

Duygusal İletişim Tekniği:

İlk buluşmada sohbet edebileceğin o kadar çok konu vardır ki sanat, futbol, filmler, siyaset, dünya, magazin, oyunlar, geziler gibi. Bu konular hakkında hemen hemen herkesin konuşabileceği standart kelimeler vardır. Ancak bu konulara duygusal iletişim tekniği ile yaklaşarak konulara olan ilgilerini iyice arttırabilirsiniz.

Nasıl mı?

Çok etkili ve çok basit bir şekilde…

Nasıl olacağını size örnekle anlatacağım.

Mesela, futbol konuşmanın kadınların asla hoşuna gitmeyeceği söylenir. Bu durum futbol hakkında yüzeysel bir sohbet çevirdiğinizde doğrudur. Peki ya duyguları futbolun içine katarsak? O zaman ne olur?

Kadın futbol sohbetinin içine gizlenmiş o duygulardan etkilenir. Konunun aslında ilgi çekici olmamasına rağmen sırf o duygular ona futboldan zevk alıyormuş gibi hissettirir.

Kadının futbol sohbetinden keyif almasını sağlamak için;

Futbol izlemenin sizin üzerinizdeki etkilerini gözden geçirin.

Futbol izlerken oluşan ruh haliniz ne?

Diyelim ki filmler hakkında sohbet ediyorsunuz. Filmin yönetmeninden bahsetmek yerine sizde hangi duyguları hissettirdiğini anlatın:

Tutkulu musunuz, heyecanlı mısınız yoksa büyük bir zevkle mi izliyorsunuz? Ya da film izlerken neler hissediyorsunuz? Filmi izlemek sizde huzur mu yaratıyor, korku mu rahatlık mı?

Ya da seyahat hakkında sohbet ediyorsanız seyahatin sizde uyandırdığı duyguları anlatın:

Seyahat etmeyi, yeni yerler görüp eğlenmeyi seven biriyim. Dünyanın birçok yerini gitmiş biri olarak, yeni insanlar tanımak, farklı kültürleri keşfetmek bir erkek olarak benim dünyaya bakış açımı geliştiriyor ufkumu açıyor. Vazgeçilmez bir yaşam tarzı benim için seyahat. Bir tutku, heyecan fırtınası…
Gizem ve mutluluk dolu bir macera adamıyım ben. Dünya benim evim ve dünyanın farklı bölgeleri benim evimin odaları gibi sanki. Huzur bulduğum bir hobidir seyahat etmek.

Gezilen yerlerin adlarını vererek caddelerinden bahsetmektense, gezdiğiniz sırada sizde uyanan duygulardan bahsetmek sohbeti hem çekici hem de daha samimi kılacaktır.

Bir kızla ilk buluşmada YAPILMAMASI gereken örnek sohbet:

Bayan: Boş zamanlarınızda hoşlanarak yaptığınız bir aktivite var mı?

Ben: Seyahat etmekten hoşlanıyorum. Fransa’ya, Kanada’ya, Danimarka’ya ve Yunanistan’a gittim. Birbirinden güzel ülkeler. Sen seyahat etmekten hoşlanır mısın?”

Bir kızla ilk buluşmada YAPILMASI gereken örnek sohbet:

Bayan: Boş zamanlarınızda hoşlanarak yaptığınız bir aktivite var mı?

Erkek: Seyahat etmek benim en tutkulu heyecanımdır. Birçok farklı ülkeye seyahat ettim. Seyahat etmenin, yeni kültürleri tanımanın verdiği o muhteşem tadı başka hiçbir aktivitede yakalayamadım. Seyahat etmek seni de heyecanlandırır mı?

Eğer sohbetlerinize duygusal bir yorum katarak sohbeti daha anlamlı bir hale getirirseniz bu sizin diğer erkeklerden farklı olmanızı sağlayacaktır.

Sohbet ederken olaylara kadınların bakış açısından bakmaya çalışın. Sıradan erkekler gibi sadece yüzeysel konulardan konuşmayıp kadının duygularına hitap etmeyi başarırsanız, ilk randevunuz akılda kalıcı olacaktır.

Kızlarla olan ilk buluşma deneyimleriniz yorum kısmından benimle paylaşabilirsiniz.

Kızla ilk buluşmada neler konuşulur konusunda daha fazla şey öğrenmek isterseniz Kadın Avcısı setini okumanızı tavsiye ederim.

İncelemek için TIKLAYIN!

Share