Bir Sayfa Seçin

kadinlarin-beden-dilini-oku

Kadınların Beden Dilini Okuyarak Ne Düşündüklerini Öğren!

Eskiden sessiz sinema vardı. Konuşmadan sadece hareketlerine bakarak ne demek istediklerini anlardık. Portakal yiyen birinin, surat ifadesinden ekşiliğini anlardık. Tatlı yerken ise suratında oluşan mutluluğu…

Peki ikili ilişkilerde beden dili neler anlatıyor?

Biz erkeklerin anlamakta zorlandığı bir konudur. Kadınların beden dili ne anlatır? Her kadın içinden geçeni söylemek yerine, vücut dili ile konuşarak, istediği mesajı iletir.

Saçıyla oynaması, kollarını birleştirmesi, parmakları ile oynaması, bakışları..

Hepsinin özel bir anlamı var.

Siz yeter ki iyi bir gözlemci olun ve onun beden diline sizde sözcüklerinizle eşlik edin.

Kadınların Beden Dilini Anlamak İçin Örnekler:

İlk buluşmada el sıkıştınız. El sıkışmasından karşınızdakini tanımak da mümkündür. Elinizi sıkı bir şekilde tutup sıkıyorsa, kendine olan güveni vardır ve bunu size ispatlayacağım demektir. Alelade bir el sıkışması ise, işiniz zor görünüyor.

Bir kadın sizden hoşlanıyorsa, anlattıklarınızı pür dikkat dinleyecektir. Dikkatini sadece size yöneltecek ve ağzınızdan çıkan her kelimeyi can kulağıyla dinleyecektir. Gözlerini, gözlerinizden ayırmadan izler sizi. Size bakarken göz bebekleri büyür bu da heyecanından kaynaklanmaktadır. Karşı karşıya otururken, bacakları sizin bacağınıza değiyorsa, sizden hoşlanıyor, demektir.

Yan yana otururken, sizi dinliyor ve kafasını hafifçe yana çeviriyorsa, size yakın temasta olmak istiyorsa, konuşurken size dokunarak cümleler kuruyorsa, sizden hoşlanıyor, demektir.

Siz saçınızla oynarken, o da saçıyla oynuyorsa; siz gülerken gülüyorsa, sizin hareketlerinizi taklit ediyorsa, sizden hoşlanıyor, demektir. Kendisini size yakın hissetmek istiyordur. Uzmanlar bu duruma ‘’İkizleme’’ diyorlar.

Karşınızdaki kadın, elini çenesine koyarak sizi dinliyorsa, düşünceli gözlerle bakıyor, siz konuşurken çok fazla göz teması kurmaktan kaçınıyorsa, sizi tanımaya çalışıyor, hareketlerinizi ve söylediklerinizi ölçüp biçiyor, kendisini ikna etmenizi bekliyordur.

Konuşurken öne doğru değil de, arkasına doğru yaslanıyorsa, aranıza mesafe koyuyor demektir. Bu tarz kadınlar ya zoru oynuyorlardır ya da gerçekten zor kadınlardır.

Sürekli saçlarıyla oynayan, ellerini saçlarının arasından geçiren bayanlar, kendini beğenmiş ya da kendine güveni olmayan bayanlardır. Konuşacak konu bulmakta zorlandıkları gibi, sizi dinlermiş gibi görünürler.

Kollarını göğsünde birleştiriyorsa, size karşı savunma moduna geçmiştir. Yanınızda rahat olmadığını ve dolayısıyla içine kapandığını göstermektedir bu hareket. Bardak ya da tabak gibi eşyaları tam ortanıza koyuyorsa, aranıza bir bariyer koyuyordur. İşiniz biraz zor gibi, Allah yardımcınız olsun.

Karşınızdaki bayanın güneş gözlüğü var ve gözlüklerini kaydırarak size bakış atıyorsa, şanslısınız, size ilgi gösterdiğinin mesajını vermektedir. Gözlüklerini işaret parmağıyla direk yerine oturtuyorsa, duygularını göstermekten kaçınıyor, utanıyor demektir.

Gözlükleri elinde, gözlükleriyle oynayan bir kadın, gözlüklerinin sapını erotik bir biçimde ısırıyorsa, baş başa kalalım mesajı vermek istiyordur. Hava ısınıyor, güzel dakikalar yakındır..

Saçlarını arkaya atan, kulaklarının arkasına alan kadınlar, güzelliklerini ön plana çıkarmaktadırlar. Öncelikle kendini, yüz hatlarını beğendirme çabasındadır. Saçlarını ortadan ikiye ayıran kadınlar, kendilerine güveni olmayan fakat beğenilmek isteyen kadınlardır.

Gömleğinin üst düğmesini açan ya da V yaka bluz giyen kadınlar, öne doğru eğildiklerinde erotik mesaj vermek isterler. Bu sizinle beraber olmak istedikleri anlamına gelmektedirler.

Kadınların beden diline dair verebileceğimiz bazı örnekleri bu makalemizde verdik. Kadınların davranışlarını, mimiklerini, duruşunu gözlemleyerek ne düşündüğünü öğrenme konusunda kendini geliştirdiğin zaman inan bana kadınlar iletişim kurmaktan büyük keyif almaya başlayacaksın.

Onların senden hoşlanıp hoşlanmadıklarını kolayca anlayabilir hale geleceksin.

Kadınların beden dilini okuma konusunda daha fazla bilgi öğrenmek istersen sana Kadın Avcısı kitabını tavsiye edebilirim.

Kitabı İncelemek İçin Tıkla!