Bir Sayfa Seçin

7 Adımda Çekici Erkek Olmak

Bir erkeği kadınların gözünde çekici kılan nedir? Erkeklerin merak ettiği ve çekici erkeklerin sahip olduğu bu sır ne olabilir?

Sosyal değerlere sahip olmalısınız.

Bir erkeğin sosyal değerlere sahip olması kadınlar tarafından çekici bulunmasına etki eden en önemli özelliktir. Kadınlar ilişki yaşayacağı erkekle derin bir bağ kurmak ister.

Duygularıyla hareket eden kadınlarla aranızda bağ kurmak için, kadının sizi tanıması, hareketlerinizi gözden geçirmesi ve sosyal değerinizin olup olmadığına ilişkin bir düşüncesi olması gereklidir.

İlk tanıştığı erkekle hemen bağ kuramayan kadınları anlamanız gerekli ve kadın psikolojisi ile düşünmeniz gereklidir.Hoşlandığınız bir bayanla ilişki kurmak istiyorsanız onun gözünde değer kazanmanız gereklidir.

Kadınların gözünde çekici olmanızı sağlayan sosyal değer kazanımını sağlamak nasıl olacak peki? Buna birlikte bir göz atalım:

  • Dış Görünüş: Kişilerle tanıştığınızdaki ilk izlenim çok önemlidir. Bir bayanın bir erkekte ilk görüşte dikkat ettiği birinci öge, erkeğin dış görünüşüdür. Yakışıklılık tabi ki ilk görüşmede avantaj sağlayıcı olabilir ama dış görünüş yani erkeğin bakımlı olması yakışıklılık kavramının çok üzerindedir. Erkeğin elleri ve tırnaklarının bakımlı olması, dişlerinin temiz ve bembeyaz görüntüsü, kıyafetlerinin temiz, ütülü ve tarz olması, saçlarının bakımlı olması ve belkide spor salonunda ter atmanın belirtisi olan kaslı bir yapıya sahip olması, kadınları ilk görüşte etkileyebilecek ayrıntılardır.

 

  • Beden Dili:Kendine güveni tam olan, konuşurken ses tonu yumuşak ve kelimeleri yutmadan tane tane konuşan , diksiyonu düzgün ve özellikle ilk tanışmada rahat tavır sergileyen erkekler kadınların gözünde her zaman çekicidir. Utangaç tavırlar sergilemek, konuşurken gözlerin içine bakamamak, elini kolunu nereye koyacağını bilememek bir erkek için özgüvenin sıfır olduğunun göstergesidir. İlk görüşmede kendinizden emin ve dik durmalı. Sergilediğiniz rahat tavırlarla kadınların başını döndürmelisiniz.

 

  • Kibar olmak: Bir başka deyişle centilmen olmak, yani kadın veya erkek tanıştığınız her kişi ile aranızda bir kibarlık mesafesi bulunmalıdır. Örneğin bayanlar için kapıyı açmak, yağmurlu bir havada şemsiyesiz bir bayana şemsiye ile eşlik etmek, kadınlara çok seksi gelebilir.

 

  • Neşeli olmak: Kadınlar kendilerini güldüren neşeli ve sempatik erkeklere bayılırlar. Güçlü bir mizah duygusu edinmeye çalışmalısınız , birkaç komik fıkrayı ve hikayeyi kendi yorumunuzla harmanlayarak anlatabilir, çok fazla etrafı rahatsız etmeden kahkahalarınızla kadınları büyüleyebilirsiniz.

 

  • Dinlemek: Kadınlar anlaşılmak ister ve kendileri için önemli konularda sizin de fikrinizi almak isterler. Hoşlandığınız kadını can kulağı ile dinleyin, anlattığı konudan sıkılsanız bile tutkuyla dinlemeye devam edin. Konuşulan konu hakkında yorum yapın ve onun değer verdiği konuya siz de değer vermeye çalışın. Kadınlar onaylanmaktan ve değer verilmekten çok hoşlanırlar.

 

  • Cana yakın davranmak: Bir kadın yanında kendini rahat hissettiği, güvenli liman olarak seçtiği erkeği çekici bulacaktır. Duygusal olarak bir şeyler hissedebilmesi için kadınların erkeğe güvenmeleri gereklidir. Bir erkeğe hissettikleri güven duygusu, erkeklerin çekiciliğini arttıran önemli bir etkendir. Karşınızdaki bayanla ilgilenmek, içten sıcacık gülümsemeler ve ona değer verdiğinizi gösteren bakışlar kadınları baştan çıkaracaktır.

 

  • Sosyal olmak: Kadınlar iş hayatında başarılı olan ve iş yerinde ciddi olan erkekleri seksi ve çekici bulurlar. Sosyal olmak, bir hobinizin olması, sanatsal faaliyetlerinizin örneğin fotoğrafçılık gibi olması, herhangi bir spor dalıyla ilgilenmeniz, sinema ve tiyatro gibi faaliyetleri takip etmeniz kısaca sosyokültürel alt yapınızın olması anlamına gelmektedir. Kadınlar toplumsal olaylardan haberdar entelektüel erkekleri çekici bulurlar. Her gördüğü bayana asılan, her gittiği yerdeki insanlarla  selamlaşan ortam insanı modundaki erkekler çekici olmaktan çok uzaktır.

Hoşlandığınız kadına onu çekici bulduğunuzu belli etmeniz hem onun egosunu okşayacaktır, hem de sizin onun için arkadaş olma şıkkını eleyecektir. Gözlerinin güzel olduğu gibi, saçlarının çok yakıştığı gibi dozunu ayarlayarak minik iltifatlarla hoşlandığınız kadına karşı ilginizin arkadaşça olmadığı sinyalini vermelisiniz. Erkekler tarafından beğenilmek her kadının hoşuna gider.

Daha detaylı bilgiye ulamak için Kadın Avcısı Kitabını okumanızı tavsiye ederim.

Okumak için tıklayın.

Benzer Konular: